31 MAJ 2021

Rekordowa wygrana Atomu Webski Sklep oraz remis Hako z Omonią!

25 maja 2021r. została rozegrana 15 kolejka koszalińskiej Extraligi.

W pierwszym meczu Atom Webski Sklep podejmował Paragraf Koszalin. Pierwsze dwie bramki w tym meczu zdobył Tomasz Kamiński, który zmobilizował się na spotkanie, żeby wysunąć się na prowadzenie w klasyfikacji strzelców. Kolejnego gola strzelił Sebastian Wroński, a następnie drużyna prowadzona przez Filipa Filusa pokazała bardzo wysoką skuteczność w tej części gry. Należy dodać, że w pierwszej połowie Kamiński zdobył aż 14 bramek! W 14 minucie honorową bramkę po pięknym strzale w samo okienko zdobył Paweł Mirski. W drugiej części spotkania drużyna Atomu dalej kontynuowała swoją niesamowitą grę, a kolejne bramki zdobywali: Kamiński (9 bramek), Krzysztof Grochowina, Wroński (2 gole), Filus oraz Mateusz Saletra. Ostatecznie Atom Webski Sklep wygrał te spotkanie aż 30:1, a Kamiński pobił rekord Jakuba Karpińskiego z Ergoliftu z poprzedniej kolejki (14 bramek w meczu z Paragrafem), który ustanowił nowy rekord w zdobytych golach w jednym meczu i w tym spoktaniu zdobył aż 23 bramki!

W drugim spotkaniu FC Omonia Pokus zmierzyła się z Hako Technology. Wynik spotkania w 9 minucie otworzyl Jacek Jaszczszyn, a 3 minuty później wyrównał Marcin Sołonowicz. W 15 minucie po ładnej akcji Marcin Zakrzewski wyprowadził drużynę Hako na prowadzenie 2:1. W ostatniej minucie pierwszej połowy drugą bramkę dla Omonii zdobył Adam Nader, który okazał się sporym wzmocnieniem na wiosnę drużyny prowadzonej przez Piotra Paniuka. W drugiej połowie toczyła się wyrównana walka. W 30 minucie Krzysztof Powałka zdobył bramkę na 3:2. Ekipa Omonii ruszyła do ataku i w końcu w ostatniej minucie meczu Nader zdobył wyrównującego gola. Ostatecznie po ciekawym meczu Omonia zremisowała z Hako 3:3.