15 CZE 2021

Niespodziewana porażka Atomu z INVENĄ oraz pewna wygrana Sztormu!

1 czerwca 2021r. została rozegrana 16 kolejka koszalińskiej Extraligi.

W pierwszym meczu tego dnia Atom Webski Sklep podejmował INVENĘ. Już w 7 minucie po ładnym kontrataku wynik niespodziewanie otworzył Zbigniew Dominkiewicz, a 4 minuty później ten sam zawodnik po sprytnym strzale podwyższył na 2:0. W 16 minucie kolejną bramkę dla zawodników prowadzonych przez Mariusza Teofilaka zdobył Wojciech Chabowski. Do przerwy INVENA  prowadziła aż 3:0 z faworyzowaną drużyną Atomu. Na początku drugiej połowy dopiero pierwszą bramkę w tym meczu zdobył Tomasz Kaminski – aktualnie najlepszy strzelec Extraligi. W 27 minucie Kacper Szczepaniuk po ładnym uderzeniu z daleka zdobył kontaktową bramkę. Do końca spotkania drużyna Atomu osiągnęła znaczną przewagę, lecz INVENA bardzo skutecznie broniła się przed kolejnymi akcjami. Łukasz Gajewski fantastycznie spisywał się w bramce, a obrońcy  przerywali każdą akcję. W ostatnich minutach Kamiński uderzył w słupek, a poźniej w poprzeczkę. Ostatecznie po bardzo ciekawym meczu INVENA wygrała niespodziewanie 3:2 z drużyną mistrzów Extraligi z poprzedniego sezonu.

W drugim spotkaniu Sztorm Chłopy zmierzył się z Paragrafem Koszalin. W początkowych minutach spotkania Maciej Kondras 3-krotnie pokonał bramkarza rywali. W 11 minucie Paweł Mirski zdobył pierwszą bramkę dla swojej drużyny.  Minutę później podwyższył  Kondras, a w 13 minucie Mirski zdobył bramkę na 5:2. W 16 minucie Kondras zdobył kolejnego gola, a w 18 minucie Tomasz Feliński strzelił swojegą kolejną bramkę w tym sezonie. W 19 minucie Mirski zdobył swojego 3 gola, po pięknym uderzeniu w samo okienko, a w 22 minucie zdobył kolejną bramkę po ładnej akcji całego zespołu. W 24 minucie swój popis w tym meczu kontynuował Kondras, a w ostatniej minucie zdobył swojego 7 gola w tym meczu! Ostatecznie Sztorm Chłopy pewnie pokonał drużynę Paragrafu 8:4.