04 LIP 2020

Ergolift oraz Atom z kompletem punktów, ważne zwycięstwa Kartelu oraz Sztormu!

We wtorek 30 czerwca odbyła się 5 kolejka koszalińskiej Extraligi.

W pierwszym meczu Kartel Chłopy podejmował drużynę INVENY. Już w 6 minucie po 2 szybkich bramkach autorstwa: Mateusza Starzyńskiego oraz Szymona Włodyki, zespół z Chłopów wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. W 9 minucie bramkę kontaktową strzałem z dystansu zdobył, debiutujący w drużynie prowadzonej przez Mariusza Teofilaka, Kacper Bartulewicz. W kolejnych minutach prowadzenie dla Kartelu, po ładnych zespołowych akcjach podwyższyli: Paweł Włodyka oraz Wojciech Niemiec. W 37 minucie najpierw, najlepszy strzelec INVENY w tym sezonie, Sebastian Kurzawski oraz 2 minuty później Łukasz Ociepa, zdobyli bramki i wynik widniał tylko 4:3 dla Kartelu. W ostatnich minutach spotkania zwycięstwo przypieczętowali: Szymon Włodyka oraz Maciej Kondras. Ostatecznie Kartel wygrał 6:3.

W kolejnym spotkaniu drużyna SP 18 podejmowała Sztorm Chłopy. W pierwszych 15 minutach spotkania, najlepszy strzelec drużyny z Chłopów, Leszek Pazdur aż pięciokrotnie umieścił piłkę w bramce. Drużyna prowadzona przez Krzysztofa Grochowinę zdołała odpowiedzieć dwoma bramkami zdobytymi przez Łukasza Cygana. W drugiej połowie spotkania swój strzelecki popis kontynuował Pazdur, który w tej części zdobył aż 6 bramek. Bramki dla podopiecznych Jakuba Ślusarza zdobyli również: Marcin Chyła oraz Maciej Derkacz. Drużynę SP 18 stać było na strzelenie 3 bramek autorstwa: Wrońskiego, Grochowiny oraz Szulca. W 46 minucie po otrzymaniu czerwonej kartki boisko musiał opuścić Bartłomiej Szczepański z drużyny Sztormu. Na wyróżnienie w tym meczu w drużynie zwycięzców zasłużyli: Leszek Pazdur, który zdobył aż 11 bramek oraz Michał Koziarski, autor 5 asyst w tym spotkaniu. Mecz zakończył się wynikiem 14:5 dla Sztomu.

W trzecim meczu odbył się zapowiadany hit kolejki, w którym Ergolift podejmował drużynę Młodych Wilków. Już w 6 minucie spotkania po wykorzystanym rzucie karnym przez Pawła Łacko oraz 2 minuty później po strzeleniu kolejnej bramki przez tego zawodnika, Ergolift prowadził już 2:0. Minutę później, po uderzeniu z dystansu bramkę kontaktową zdobył Jakub Karpiński. W 15 minucie wynik podwyższył niezawodny Łacko. Na początku drugiej połowy zdobył swoją kolejną bramkę po ładnej zespołowej akcji. W 37 minucie spotkania Karpiński po ładnym uderzeniu z rzutu wolnego zdobył swoją 2 bramkę w tym meczu. Końcówka spotkania należała zdecydowanie do drużuny Ergoliftu, który w ostatnich 6 minutach spotkania zdobył aż 5 goli autorstwa: Dołgowskiego (2 bramki), ponownie Łacko, Purgała oraz bramki samobójczej. Ekipę Młodych Wilków w tym czasie stać było tylko na strzelenie jednej bramki przez Barańskiego. Na wyróżnienie w drużynie Ergoliftu zdecydowanie zasłużyli: Paweł Łacko, autor 5 bramek i 1 asysty, Karol Dołogwski (2 gole, 2 asysty) oraz bardzo pewny w obronie i skuteczny w odbiorach, Damian Adamczyk. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Ergoliftu wynikiem 9:3.

W ostatnim spotkaniu tego dnia drużyna Polanowskich Lwów podejmowała Atom Koszalin. Już na początku spotkania, zespół prowadzony przez Filipa Filusa ruszył do ataku, czego konsekwencją były dwie szybko strzelone bramki autorstwa: Kacpra Szczepaniuka oraz Rafała Golca. W kolejnych minutach Tomasz Kamiński zdobył 2 piękne bramki, w tym jedną po uderzeniu przewrotką. W 9 oraz 15 minucie  meczu, kapitan Atomu Filip Filus, zdobył kolejne bramki po ładnych akcjach całego zespołu. Drużynę z Polanowa w pierwszej połowie stać było na strzelenie tylko jednej bramki przez Mateusza Dzierżyńskiego. Na początku drugiej połowy sprytnym strzałem z połowy boiska popisał się Kamil Popowicz, najlepszy strzelec w tym sezonie drużyny prowadzonej przez Grzegorza Purcela. W kolejnych minutach spotkania drużyna Atomu zdobyła kolejne bramki, które strzelili: Kamiński x 3, Szczepaniuk oraz Marcin Brzeziński. W 45 minucie Dzierżyński zdobył swojego drugiego gola w tym meczu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Atomu 12:3.