19 CZE 2021

Ważne wygrane INVENY, Atomu oraz Sztormu w 17 kolejce!

1 czerwca 2021r. została rozegrana 17 kolejka koszalińskiej Extraligi.

W pierwszym meczu odbył się zaległy mecz z 14 kolejki, w którym Hako Technology podejmowało INVENĘ. W 8 minucie wynik spotkania otworzył bardzo skuteczny w tym sezonie Łukasz Wieczorek. 2 minuty poźniej wyrównał Sebastan Kurzawski. Pod koniec pierwszej połowy Krzysztof Powałka wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie 2:1 do przerwy. W drugiej połowie zawodnicy prowadzeni przez Mariusza Teofilaka wzięli się do odrabiania strat, czego skutkiem był wyrównujący gol Sylwestra Barczuka. W 27 minucie, ten sam zawodnik, po bardzo ładnej drużynowej akcji strzelił gola na 3:2. Zawodnicy INVENY poszli za ciosem i zdobyli kolejno gola, którego autorem był Zbigniew Dominkiewicz. Ostatecznie wygrali to spotkanie 4:2 i jeszcze mają szansę na zajęcie 4 miejsca w tym sezonie.

W drugim spotkaniu Atom Webski Sklep podejmował Omonię Pokus. Pierwszą bramkę dopiero w 15 minucie strzelił Sebastian Skrzyński, który tym razem z powodów braków kadrowych zagrał w polu, a w bramce godnie zastąpił go Michał Szczepankowski. Drużyna Piotra Paniuka też w tym spotkaniu agrała w okrojonym składzie. W 17 minucie swojego pierwszego gola w tym meczu strzelił Tomasz Kamiński, a 2 minuty później Sebastian Wroński podwyższył  wynik na 3:0. Ten sam zawodnik po ładnym minięciu kilka zawodników zdobył kolejnego gola. Na początku drugiej połowy Mateusz Saletra po mierzonym uderzeniu strzelił bramkę na 5:0. W 31 minucie Wroński zdobył bramkę z bliskiej odległości. W końcówce spotkania kolejne gole zdobywali: Wroński (2 bramki), Kamiński oraz Saletra. Ostatecznie Atom Webski Sklep pewnie pokonał Omonię 10:0.

W ostatnim meczu czekał nas hit tej kolejki, w którym Sztorm Chłopy zmierzył się z Młodymi Wilkami. Po bardzo wyrównanych pierwszych minutach, niespodziewanie w 10 minucie Przemysław Saliwon wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. W 12 minucie po ładnym uderzeniu z daleka wyrównał Seweryn Fijołek. Minutę później niezwykle skuteczny w tym sezonie, Tomasz Feliński zdobył bramkę na 2:1. W 14 minucie po pięknym uderzeniu z daleka znowu był remis, a autorem gola był Dawid Szaflarsky. Chwilę później po ładnej indywidualnej akcji i minięciu kilku przeciwników gola na 3:2 zdobył ponownie Saliwon. Pod koniec pierwszej połowy po ogromnym błędzie bramkarza Młodych Wilków wyrównał Fijołek. W 26 minucie ponownie ten sam zawodnik po ładnym strzale strzelił gola na 4:3. Od tego momentu przewagę na boisku osiągnęła drużyna prowadzona przez Jakuba Ślusarza, co potwierdziła dwoma golami zdobytymi przez Felińskiego po bardzo ładnych drużynowych akcjach. W 37 minucie po szybkim kontrataku Szaflarsky zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. W 38 minucie Leszek Pazdur ustalił wynik spotkania. Ostatecznie po bardzo emocjonującym spotkaniu Sztorm wygrał to spotkanie 7:4.

Mecz Ergoliftu z Chłopakami z Łapanki został przełożony na 29 czerwca 2021r.