Wybierz ligę

Aktualności

17 LIP 2021

Atom 4 drużyną szóstek w Polsce!

10 oraz 11 lipca w Warszawie na Bemowie odbyły się długo wyczekiwane rozgrywki Pucharu oraz Mistrzostw Polski szóstek. Lokalne rozgrywki Extraliga.pl dały możliwość wyjazdu na ten turniej. Dzięki wygranych rozgrywkach na trawie w sezonach wiosna 2020 oraz 2020/2021 start w tej imprezie zapewniła sobie ekipa Atom Webski Sklep Koszalin oraz Sztorm Chłopy.

Mistrzostwa Polski

Grupa F

W grupie F zagrali zawodnicy w pomarańczowych koszulkach – Atom Koszalin.

Podopieczni Filipa Filusa w meczu nr z zagrali z Pisanicą Ełk, drużyna, która w poprzednim dniu brała również udział w Pucharze Polski wychodząc do ćwierćfinałów ze swojej grupy. Atom kapitalnie wszedł w ten turniej bijąc rywala 4:1. Kolejnym rywalem była ekipa z Mińska Mazowieckiego, pewna wygrana 3:1, nasz zespół po tym spotkaniu był na świetnej drodze do wyjścia z grupy. W meczu nr 3, przyszła niespodziewana porażka z Turcja Joker Lublin 0:1. Aby wyjść z grupy Atom potrzebował wygranej, co okazało się formalnością oraz pięknymi bramkami Karpińskiego czy Kamińskiego. Ostatecznie w meczu ostatnim, Atom pewnie i w hokejowym wyniku 6:3 pokonał juniorów Legii Warszawa. W tej grupie To zespół z Koszalina triumfował, najwięcej strzelonych bramek, najlepszy bilans bramkowy i pierwsze miejsce w grupie.

Wyniki grupowe:

Pisanica Ełk - Atom Webski Sklep Koszalin 1:4
Atom Webski Sklep Koszalin - To Tylko MY Mińsk Mazowiecki 3:1
Turcja Jokerdruk Lublin - Atom Webski Sklep Koszalin 1:0
Atom Webski Sklep Koszalin - UWKS Legia Warszawa 6:3

Tabela grupy F

1. Atom Webski Sklep Koszalin 13-6 9 pkt
2. Pisanica Ełk 6-5 9 pkt
3. To Tylko MY Mińsk Mazowiecki 7-5 6 pkt
4. Turcja Jokerdruk Lublin 6-6 6 pkt
5. UWKS Legia Warszawa 5-15 0 pkt

 

Grupa H

W tej grupie naszym reprezentantem byłą ekipa Jakuba Ślusarza Sztorm Chłopy. Ten turniej zaczął się po prostu źle. Wyzwanie w meczu nr 1 z ekipą FC Ochota Warszawa i porażka na starcie 0:2. W meczu nr 2 Sztorm miał ogromne problemy, zwłaszcza w defensywie. Ekipa Mazurski Browar Ełk wykorzystywała błędy naszych zawodników zdobywając aż 5 bramek, Sztorm odpowiedział tylko dwukrotnie. Humor poprawił nam się w meczu nr 3. Teoretycznie najsłabsza ekipa Green Team Wola Rusztowska byłą naszym rywalem, i tutaj przyszło zwycięstwo 2:1. W wywiadzie po tym meczu Jakub Ślusarz publicznie ogłosił „dopiero się rozkręcamy” to było widać, liczyliśmy na wygraną w ostatnim meczu oraz … wyjście z grupy. Mecz nr 4 to starcie z ekipą z Lublina, która bardzo dobrze zagrała dnia poprzedniego zajmując srebro w turnieju Pucharu Polski. Na boisku jednak od pierwszej minuty zdecydowanie lepiej wyglądali zawodnicy Sztormu. Niestety rażącą nieskuteczność doprowadziła do braku zdobytych bramek, a to zemściło się … Sztorm przegrał ten mecz i zajął 4 miejsce w grupie. Nie mniej jednak to było cenne doświadczenie dla podopiecznych Ślusarza, którzy pokazywali momentami kawałek solidnej piłki.

Wyniki grupowe:

Sztorm Chłopy Koszalin - FC Ochota Warszawa 0:2
Mazurski Browar Ełk - Sztorm Chłopy Koszalin 5:2
Sztorm Chłopy Koszalin - Green Team Wola Rusztowska 2:1
Ankier Niedrzwica Lublin - Sztorm Chłopy Koszalin 2:0

 

Tabela grupy G

1. FC Ochota Warszawa 11-2 12 pkt
2. Ankier Niedrzwica Lublin 6-1 7 pkt
3. Mazurski Browar Ełk 11-9 6 pkt
4. Sztorm Chłopy Koszalin 4-10 3 pkt
5. Green Team Wola Rusztowska 6-12 1 pkt

 

Faza Pucharowa

Atom w świetnych nastrojach przystąpił do 1/8 finałów. Rywalem była ekipa FC Ulani Mińsk Mazowiecki, która zakończyła rozgrywki grupy H na miejscu drugim. Byliśmy faworytem, i to potwierdziliśmy pewnie wygrywając 3:0, awansując do ćwierćfinałów.

W meczu ćwierćfinałowym Ankier Niedrzwica Lublin, to był nasz rywal. Przypominamy, że w poprzednim dniu srebrni medaliści Pucharu Polski. Już jedna ekipa z Koszalina – Sztorm w tych mistrzostwach z nimi przegrała. Atom wziął odwet nie dając rywalom szans, pewnie wygrywając 3:0. Zameldowaliśmy się w półfinale.

W meczu półfinałowym zagraliśmy z zespołem z złotych koszulkach. Niby koszulki nei grają, tym razem jednak zagrały … Pal-Rob Płońsk wygrał ten mecz 2:0. Atom za późno przejął inicjatywę, a bramki straciliśmy bardzo niefortunnie. Wszystko co leciało w bramkę „Skrzynia” łapał, w tym meczu wpadły jednak dwa farfocle po nieporozumieniach w defensywie. Cóż został mecz o brązowy medal.

W meczu o 3 miejsce, zmierzyliśmy się z ekipą z Gdańska. W mecz Atom wszedł zgodnie z planem, prowadził 1:0. Ostatecznie król strzelców tego turnieju Kacper Wrzask (R-D Gdańsk) dwukrotnie pokonał naszego golkipera i zajęli miejsce czwarte.

Tomasz Kamiński (Atom) zdobył w tym turnieju 7 bramek, został, więc obok Kacpra Wrzaska najskuteczniejszym strzelcem turnieju.

Ogromne brawa dla Atomu, postawa znakomita, w następnym roku zrobimy złoto.

Brawa dla Sztormu, to było cenne doświadczenie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostatnie wiadomości

Partnerzy

Patronat medialny

Wybierz województwo i miasto