10 LIP 2020

Bardzo ważna wygrana Atomu, wysokie zwycięstwa Ergoliftu oraz Sztormu, blamaż Młodych Wilków!

We wtorek 7 lipca odbyła się 6 kolejka koszalińskiej Extraligi.

W pierwszym spotkaniu Ergolift podejmował drużynę INVENY. Od początku spotkania zawodnicy trenera Bartosza Szymczaka ruszyli do zdecydowanych ataków. Już w 3 minucie Krzysztof Petrycki otworzył wynik spotkania. Kolejne bramki w tej połowie dla Ergoliftu zdobyli: Paweł Łacko x 2, Michał Purgał, Michał Kmieć oraz Damian Szaniawski, który zdobył swoją premierową bramkę w tym sezonie Extraligi. INVENA zdołała odpowiedzieć tylko jedną bramką, autorstwa najlepsza strzelca drużyny, Sebastiana Kurzawskiego. W drugiej części zawodnicy Ergolitu zdobyli aż 14 bramek. Na wyróżnienie w drużynie zwycięzców w tym meczy zasłużyli: Łacko (7 goli, 6 asyst), Damian Adamczyk (2 bramki, 4 asysty), Tomasz Olczyk (4 bramki) oraz Kmieć (3 bramki, 2 asysty). Ostatecznie ekipa Ergoliftu wygrała spotkanie 20:1.

W drugim meczu drużyna Polanowskich Lwów podejmowała Sztorm Chłopy. W tym spotkaniu również padło bardzo dużo bramek. Pierwszego gola już w 5 minucie zdobył Michał Koziarski, a 5 minut później ten sam zawodnik podwyższył wynik. W pierwszej części podopieczni Jakuba Ślusarza zdobyli jeszcze 6 bramek autorstwa: Leszka Pazura (5 bramek) oraz Tomasza Felińśkiego. Drużyna z Polanowa odpowiedziała jednym golem, którego strzelił Adam Nowak. W drugiej połowie Sztorm zdobył jeszcze 9 bramek, a podopieczni Grzegorza Purcela zdołali strzelić tylko 2 bramki. W drugim spotkaniu z rzędu Pazdur zdobył 11 goli, więc tym sam jest teraz samodzielnym liderem strzelców z 34 bramkami na koncie po 6 kolejkach! Na szczególne wyróżnienie w tym meczu zasłużył Koziarski ze Sztormu, który strzelił 3 bramki oraz zanotował aż 9 asyst. Drużyna z Chłopów wygrała to spotkanie 17:3.

W trzecim spotkaniu drużyna SP 18 podejmowała Młode Wilki. Już w 7 minucie meczu Sebastian Wroński, najlepszy strzelec ekipy prowadzonej przez Krzysztofa Grochowinę, otwiera wynik spotkania. Minutę później wyrównuje Filip Żuber. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisali się: Łukasz Cygan oraz Grzegorz Drętkiewicz. Na początku drugiej części SP 18 zdobywa 2 kolejne bramki. W 29 minucie po błędzie obrony Żuber zdobywa kolejną bramkę, a minutę później Jakub Karpiński strzela na 3:5. Pozostała część meczu należała do drużyny SP 18, która ruszyła do zdecydowanych ataków i zdobyła aż 5 bramek. Na wyrożnienie w drużynie zwycięzców zasłużyli: Wroński (4 gole, 3 asysty), Cygan (2 bramki, 1 asysta) oraz Drętkiewicz (2 gole, 2 asysty). SP 18 zasłużenie wygrało 10:3.

W ostatnim meczu tego dnia odbył się hit kolejki, w którym Atom Koszalin podejmował Kartel Chłopy. W 7 minucie pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Szymon Włodyka, a 3 minuty później wynik podwyższył Paweł Włodyka. Po kilku minutach podopieczni Filipa Filusa wyrównali za sprawą bramek: Tomasza Kamińskiego oraz Łukasza Szczerby. W 22 minucie spotkania, po pięknym uderzeniu z dalszej odległości, Kacper Szczepaniuk wyprowadził Atom na prowadzenie 3:2. W drugiej części meczu było dużo walki, a mecz stał na wysokim poziomie. Padła w niej tylko jedna bramka autorstwa niezawodnego Kamińskiego, który wyprowadził swoją ekipę na bezpieczne prowadzenie. Na wyróżnienie w zwycięskiej drużynie zasłużyli: Szczerba oraz Szczepaniuk, którzy swoją mądrą grą poprowadzili Atom do bardzo ważnego zwycięstwa. Na słowa uznania zasługuje również Kamiński, który zdobył 2 bramki. Ostatecznie podopieczni Filusa wygrali spotkanie 4:2.