Wybierz ligę

Aktualności

18 LIP 2020

Atom - pierwszym zwycięzcą koszalińskiej Extraligi, 3 miejsce dla Kartelu, wygrane Sztormu oraz SP 18!

 

We wtorek 14 lipca odbyła się 7 kolejka koszalińskiej Extraligi.

W pierwszym meczu INVENA podejmowała SP 18. Od początku spotkania zdecydowaną przewagę osiągnęła drużyna prowadzona przez Krzysztofa Grochowinę. W 5 minucie festiwal bramkowy w tym rozpoczął Filip Szulc. W 12 oraz 14 minucie na listę strzelców wpisał się najlepszy strzelec oraz zawodnik SP 18 – Sebastian Wroński. W kolejnych minutach strzelili jeszcze 4 gole, a INVENA w pierwszej połowie odpowiedziała tylko jedną bramką. Od początku drugiej części spotkania zawodnicy SP 18 po ładnych akcjach zdobywali kolejne bramki. Na wyróżnienie po tym meczu  w drużynie SP 18 zasłużyli: Wroński (6 bramek, 1 asysta), Łukasz Szmajdziak (5 bramek, 1 asysta), Łukasz Cygan (1 bramka, 7 asyst), natomiast w zespole INVENY: Marcin Kisiel (3 gole, 1 asysta). SP 18 wygrało spotkanie 16:5.

W drugim meczu Młode Wilki zmierzyły się ze Sztormem Chłopy. Od początku spotkania zawodnicy prowadzeni przez Jakuba Ślusarza narzucili swoje tempo gry, czego efektem było strzelenie 3 bramek w ciągu 9 minut przez Marcina Chyłę. Kolejną bramkę dorzucił jeszcze Michał Koziarski. W drugiej części spotkania przypomniał o sobie najlepszy strzelec koszalińskiej Extraligi, Leszek Pazdur, który w drugiej połowie zdobył aż 6 bramek oraz dwukrotnie asystował. Młode Wilki pierwszego gola w tym meczu zdobyli dopiero w 29 minucie, a na listę strzelców wpisał się Bartosz Rydzeński. W końcowych minutach spotkania z obydwu stron padły kolejne bramki. W tym meczu z bardzo dobrej strony pokazał się Chyła (4 bramki , 4 asysty) oraz bramkarz Sztormu, Borys Banaś, który wielokrotnie ratował swój zespół przed utratą bramki oraz obronił w ładnym stylu rzut karny. Ostatecznie Sztorm pokonał Młode Wilki 13:4.

W trzecim spotkaniu Kartel Chłopy podejmował Polanowskie Lwy. Zawodnicy prowadzeni przez Szymona Włodykę objęli prowadzenie już w 2 minucie po uderzeniu Macieja Kondrasa, a 2 minuty poźniej było już 2:0, po ładnej akcji kapitana drużyny z Chłopów. W drugiej części spotkania drużyna Kartelu poszła za ciosem i szybko zdobyła kolejne bramki autorstwa: Dawida Wasiliewskiego, Pawła Włodyki (dwa ładne uderzenia zza pola karnego) oraz Wojciecha Niemca. Drużyna z Polanowa odpowiedziała tylko jednym golem, którego zdobył Mateusz Dzierżyński. Kartel po bardzo dobrej grze pokonał Polanowskie Lwy 8:1. Dzięki temu zwycięstwu i wygranym bezpośrednim meczu ze Sztormem Chłopy (pamiętne 6:5 w 1 kolejce), zajęli 3 miejsce w Extralidze.

W ostatnim meczu tego sezonu czekał na nas prawdziwy hit. Atom Koszalin podejmował drużynę Ergoliftu. Był to decydujący mecz o tym, kto sięgnie po główną wygraną, czyli wyjazd na mistrzostwa Polski. Mecz zgromadził bardzo dużo osób na trybunach i od początku mogliśmy zauważyć, że jest to spotkanie o wysoką stawkę. Już w 3 minucie spotkania Paweł Łacko urwał się obrońcom Atomu i strzałem głową otworzył wynik tego meczu. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać, bo już 2 minuty poźniej był remis po uderzeniu niesamowitego Tomasza Kamińskiego. W tym czasie kontuzji doznał lider obrony Ergoliftu – Damian Adamczyk, która wyłączyła go z gry do końca spotkania. W 16 minucie po ładnej zespołowej akcji Marcin Brzeziński wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie, a w 19 minucie po ładnym strzale z daleka na 3:1 podwyższył Kamiński. Minutę przed przerwą po indywidualnej akcji bramkę zdobył kapitan Filip Filus. Do przerwy widniał wynik 4:1 dla Atomu i większość kibiców zastanawiała się, czy w drugiej połowie zespół Ergoliftu będzie jeszcze stać na walkę o zwycięstwo. W 27 minucie meczu bramkę dla podopiecznych Damiana Szymczaka zdobył Michał Kmieć. W drugiej części gry na boisku było bardzo dużo fauli, czego skutkiem było pokazanie przez sędziego aż 6 żołtych kartek. W 44 minucie po błędzie obrony Ergoliftu swoją 3 bramkę w tym meczu zdobył Kamiński. Dwie minuty poźniej Łacko strzelił swoją 2 bramkę w tym spotkaniu, lecz do końca meczu już im się nie udało dogonić drużyny Atomu. Pod koniec spotkania drugą żółtą kartkę i w konsekwecji czerwoną ujrzał Łukasz Szczerba. Na wielkie wyróżnienie w tym spotkaniu zasłużyli: Sebastian Skrzyński, który obronił dużą ilość strzałów i wyczyniał cuda w bramce, Mateusz Saletra, który bardzo dobrze grał w obronie oraz niezastąpiony Tomek Kamiński, który mimo kontuzji barku, pociągnął drużynę do zwycięstwa w tym niezwykle emocjonującym spotkaniu. Ostatecznie Atom wygrał  z Ergoliftem 5:3 i to on został pierwszym zwycięzcą koszalińskiej Extraligi.

Puchary i vouchery do Nike dla trzech pierwszych drużyn oraz wręczenie nagród indywidualnych odbędzie się na gali Extraligi 7 sierpnia 2020r. o godzinie 20 w koszalińskim Kowalu.

Natomiast już 25 lub 26 sierpnia 2020r. rozpoczynamy kolejny sezon koszalińskiej Extraligi, który będzie odbywał się w systemie jesień-wiosna. Niedługo rozpoczną się zapisy do tej edycji, tak więc zapraszamy chętne drużyny do wzięcia udziału!

Ostatnie wiadomości

Partnerzy

Patronat medialny

Wybierz województwo i miasto