20 WRZ 2020

Zwycięstwa faworytów oraz wysoki poziom debiutantów w koszalińskiej Extralidze!

W środę 16 września 2020r. nastąpiła inauguracja sezonu 2020/2021 koszalińskiej Extraligi.

W pierwszym meczu sezonu spotkały się dwie drużyny, które debiutują w Extralidze: Paragraf Koszalin zmierzył się z Chłopakami z Łapanki. Pierwszą bramkę w tym sezonie zdobył Paweł Mirski, kapitan ekipy Paragrafu. Minutę później wynik podwyższył Krzysztof Pieczulewicz. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0 dla drużyny Paragrafu. W 32 minucie ambitnie grająca drużyna Chłopaków z Łapanki zdobyła kontaktową bramkę, a jej autorem był Rafał Grynkiewicz. W 36 minucie po ładnej drużynowej akcji swoją 2 bramkę w tym meczu zdobył Mirski. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Paragrafu Koszalin 3:1.

W drugim spotkaniu Młode Wilki zmierzyły się z Ergoliftem, czyli drugą drużyną poprzedniego sezonu. Mecz rozpoczął się od niespodziewanego gola zdobytego już w 2 minucie przez Adriana Tabaczkiewicza. W 15 minucie po mocnym uderzeniu z daleka wyrównał Jakub Karpiński, a w 19 minucie ten sam zawodnik wykorzystał rzut karny. W drugiej połowie mecz cały czas był wyrównany, a 28 minucie po pięknym podaniu przez całe boisko Mateusza Bienia, gola strzałem głową zdobył Marek Zdanowicz. Minutę później Krzysztof Petrycki, po ładnym indywidualnym rajdzie, wyprowadził drużynę Ergoliftu na prowadzenie. W 34 minucie po asyście Pawła Łacko z rzutu rożnego, Michał Kmieć ustalił wynik spotkania. Ergolift pokonał Młode Wilki 4:2.

W trzecim meczu spotkały się drużyny Sztormu Chłopy oraz Hako Technology. Od początku spotkania drużyna prowadzona przez Jakuba Ślusarza zdominowała spotkanie, czego wynikiem były gole zdobyte przez: Michała Koziarskiego, Leszka Pazdura oraz Tomasza Felińskiego (2 bramki) oraz Ślusarza. Na początku drugiej połowy honorowego gola dla Hako zdobył Grzegorz Gamrat. W drugiej połowie kolejne bramki dla Sztormu zdobyli: Pazdur (3 gole), Koziarski, Ślusarz oraz Grzegorz Janusz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużny z Chłopów 11:1.

W czwartym meczu tego dnia spotkały się drużyny INVENY oraz FC Omonii Pokus. Pierwszego gola w tym spotkaniu zdobył kapitan INVENY, Mariusz Teofilak.  Minutę później wynik podwyższył najlepszy strzelec ekipy  w poprzednim sezonie, Sebastian Kurzawski. Kolejne bramki zdobyli: Łukasz Ociepa, Sylwester Barczuk, Wojciech Chabowski oraz Kurzawski (2 gole). Honorowego gola dla drużyny prowadzonej przez Piotra Paniuka zdobył w 29 minucie Mateusz Wrzesiński. Wynik ustalił w 39 minucie po ładnej zespołowej akcji Tomasz Rogalski. Na wyróżnie w drużynie Mariusza Teofilka zasłużył Sebastian Kurzawski, który zdobył 3 bramki oraz zaliczył 2 asysty. Drużyna INVENY wygrała spotkanie 8:1.

W piątym meczu drużyna Atomu Webski Sklep, która zwyciężyła w ubiegłym sezonie w koszalińskiej Extralidze podejmowała kolejnego debiutanta, Policję Koszalin. Mecz rozpoczął się zgodnie z planem dla podopiecznych Filipa Filusa, wynik otworzył Marcin Brzeziński. Jednak już minutę później wyrównał Kamil Pawłowski. A dwie minuty później po indywidualnym błędzie jednego z zawodników Atomu bramkę zdobył Tomasz Główczyński. W 7 minucie ekipa Policji prowadziła już 3:1, a gola z rzutu karnego strzelił Adam Kos. W 19 minucie po ładnym strzale głową, swoją drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Główczyński. Ekipa Atomu w 19 minucie za sprawą Tomasza Kamińskiego zdobyła bramkę na 4:2. Po pierwszej połowie, która została kapitalnie rozegrana przez podopiecznych Pawła Śleziaka, kapitan Atomu musiał zmobilizować swoich zawodników do lepszej gry w drugiej części spotkania. Zdobywanie bramek na swoje barki wziął Kamiński, który został wybrany najlepszym zawodnikiem poprzedniego sezonu, zdobył on 2 gole, odpowiednio w 27 oraz w 29 minucie. Przez dłuższy czas drugiej połowy utrzymywał się wynik 4:4. Jednak w 39 minucie po zamieszaniu podbramkowym zwycięskiego gola zdobył Łukasz Szczerba. Na bardzo duże wyróżnienie w zespole Policji zasłużył bramkarz Policji, Dariusz Wysocki, który wielokrotnie ratował drużynę przed utratą bramki. Na wyróżnienie w zespole Atomu zasłużył Kamiński, zdobywca 3 bramek oraz 1 asysty oraz Szczerba, który zdobył zwycięska bramkę oraz zaliczył 2 asysty. Drużyna Filipa Filusa ostatecznie wygrała spotkanie 5:4.