05 CZE 2020

Inauguracja za nami, Młode Wilki liderem, Sztorm przegrywa w HICIE!

Za nami pierwsza kolejka koszalińskiej Extraligi rozgrywanej na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 18   na ulicy Staszica.

W pierwszym meczu sezonu spotkały się drużyny Atomu Koszalin oraz SP 18. Premierową bramkę w lidze zdobył Tomasz Kamiński z drużyny Atomu. W kolejnych minutach gra odbywała się w szybkim tempie. W 18 minucie Łukasz Szczerba uderzył z daleka i podwyższył na 2:0. Następnie w ciągu 6 minut Kamiński, który zdecydowanie wyróżniał się na tle innych zawodników, zdobył 3 bramki. Drużyna SP 18 dzielnie walczyła i odpowiedziała dwoma bramkami zdobytymi przez Wrońskiego oraz Szynkowskiego. Pomiędzy tymi bramkami swojego 5 gola w tym meczu zdobył Kamiński, który wyrasta na jednego z faworytów do tytułu króla strzelców koszalińskiej Extraligi. Należy nadmienić, że w drużynie prowadzonej przez Filipa Filusa bardzo dobrze i pewnie w bramce pokazał się Sebastian Skrzyński, który swoimi interwencjami wielokrotnie ratował drużynę przed stratą bramki. Mecz zakończył się wynikiem 6:2 dla Atomu Koszalin.

W drugim meczu Extraligi spotkały się drużyny Ergolift oraz Polanowskich Lwów. Mecz od dwóch zdobytych bramek rozpoczął kapitan Ergoliftu, Paweł Łacko. Drużyna z Polanowa szybko odpowiedziała dwoma golami zdobytymi z bliskiej odległości przez  Jagielskiego oraz Justka. Pod koniec pierwszej połowy Ergolift zdobył dwie bramki, odpowiednio, w 23 oraz w 24 minucie. W drugiej połowie drużyna Pawła Łacko zdobyła zdecydowaną przewagę, spychając Lwy do obrony. W konsekwencji zdobyła 3 bramki autorstwa: Purgała, Kmiecia oraz ponownie Łacko. Mecz zakończył się wynikiem 7:2 dla Ergoliftu.

W trzecim meczu tej kolejki spotkały się drużyny Młodych Wilków oraz INVENY. Festiwal strzelecki w tym meczu już w 1 minucie uderzeniem z dystansu rozpoczął Jakub Karpiński z drużyny Wilków. Kolejną bramkę, już w 3 minucie, zdobył Seweryn Fijołek. Niedługo potem kontaktową bramkę z rzutu karnego zdobył Sebastian Kurzawski. W ciągu kolejnych 11 minut Bartosz Barański z drużyny prowadzonej przez Filipa Żubera, zdobył trzy ładne bramki, w tym jedną z rzutu karnego. Od początku drugiej połowy do zdecydowanych ataków ruszyła drużyna Młodych Wilków, czego efektem było strzelenie przez nich aż 10 goli w drugiej połowie. Drużyna INVENY zdołała odpowiedzieć tylko dwoma bramkami. Mecz zakończył się zwycięstwem Młodych Wilków 16:4.

W ostatnim meczu pierwszej kolejki czekał nas niezwykle ciekawy mecz, czyli derby Chłopów – Kartel kontra Sztorm. Od początku meczu gra odbywała się w szybkim tempie, z duża wymiennością podań oraz pozycji na boisku. Wynik spotkania już w 2 minucie otworzył Maciej Kondras z Kartelu. 3 minuty później Dawid Ruciński po mocnym strzale spod linii bocznej podwyższył na 2:0. Po tych wydarzeniach drużyna Sztormu, która jest typowana na jednego z głównych faworytów ligi, wzięła się do roboty, czego efektem były trzy szybko strzelone bramki jeszcze w pierwszej połowie. Początek drugiej części należał do Kartelu, który objął prowadzenie po golach Dawida Rucińskiego, zdobytego głową oraz kapitana Szymona Włodyki. W 31 minucie ten sam zawodnik po zamieszaniu bramkowym podwyższył na 5:3. W meczu tym było dużo walki, czego efektem w 36 minucie były dwie żółte kartki (w konsekwencji czerwona) dla Tomasza Felińskiego ze Sztormu i jego drużyna musiała sobie radzić przez 10 minut osłabiona brakiem jednego zawodnika. Podziałało to bardzo mobilizująco na zespół Jakuba Ślusarza, który sam zdobył dwie piękne bramki w ciągu 3 minut. Wynik remisowy utrzymywał się tylko przez 2 minuty, do czasu aż zwycięską bramkę na 5 minut przed końcem meczu po szybkim kontrataku drużyny Kartelu zdobył, rozgrywający bardzo dobre spotkanie, Wojciech Niemiec. Należy dodać, że w ciągu ostatnich 5 minut meczu, bramkarz Kartelu Adrian Włodyka, trzykrotnie obronił strzały z bliska zawodników Sztormu. Ten niezwykle emocjonujący mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Kartelu 6:5.

Po pierwszej kolejce koszalińska Extraliga zapowiada się niezwykle interesująco, co pokazały wszystkie drużyny, prezentując bardzo wysoki poziom. Czekamy z niecierpliwością na druga kolejkę rozgrywek, która jest zaplanowana na 9 czerwca 2020 roku.