03 PAź 2020

Remis w hicie kolejki oraz kolejne zwycięstwo Młodych Wilków!

W środę 30 września 2020r. odbyła się 3 kolejka koszalińskiej Extraligi.

W pierwszym spotkaniu odbył się hit kolejki, w którym Sztorm Chłopy podejmował Ergolift. Mecz był bardzo wyrównany, w pierwszych minutach spotkania pomimo wielu sytuacji z obydwu stron mieliśmy wynik bezbramkowy. Wspaniałymi paradami popisywali się bramkarze obydwu drużyn: Borys Banaś ze Sztormu oraz Mateusz Karaszewski z Ergoliftu. Dopiero w 15 minucie spotkania po ładnej indywidualnej akcji wynik meczu otworzył najlepszy strzelec obecnego sezonu Jakub Karpiński. W 17 minucie po ładnym uderzeniu z daleka wyrównał kapitan Sztormu, Jakub Ślusarz. Minutę później Leszek Pazdur strzelił bramkę na 2:1. Na minutę przed końcem pierwszej połowy wyrównał Paweł Łacko. W 27 minucie po pięknym uderzeniu z daleka gola na 3:2 zdobył Karpiński. W 33 minucie w zamieszaniu pod bramką Ergoliftu najlepiej odnalazł się Piotr Kalkowski, który zdobył bramkę wyrównującą. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie, jednak w końcówce spotkania żadnej z drużyn nie udało się zdobyć zwycięska gola. W ostatniej akcji meczu kontuzji nabawił się kapitan Ergoliftu, Paweł Łacko i musiał opuścić końcówkę spotkania. Pawłowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, ponieważ niestety czeka go kilkumiesięczna przerwa w grze. Mecz zakończył się remisem 3:3.

W drugim meczu Młode Wilki podejmowały Paragraf Koszalin. Wynik już w 3 minucie spotkania otworzył Mateusz Nowaszczuk. Na 2:0 wynik podwyższył Patryk Cygan, a w 15 i 16 minucie dwa gole zdobył Adrian Tabaczkiewicz. W drugiej połowie zawodnicy Filipa Żubera kontrowali przebieg spotkania. W 29 minucie po pięknym uderzeniu z woleja bramkę zdobył Marek Zdanowicz, a w 31 minucie wynik ustalił Bartosz Barański. Pomimo wielu sytuacji podbramkowych pod bramką drużyny Paragrafu wynik już nie uległ zmianie. Młode Wilki zwyciężyły w tym meczu 6:0.