20 PAź 2020

Policja znowu zwycięska, niespodziewany remis Młodych Wilków z Omonią Pokus!

W trzecim meczu tej kolejki Młode Wilki podejmowały FC Omonię Pokus. Spotkanie przez cały czas było pełne dramaturgii. Już w 1 minucie Mateusz Romaniec po wybiciu piłki ręką, która zmierzała do bramki dostał czerwoną kartkę. Niestety rzutu karnego nie wykorzystał Emil Luboński. W 6 minucie sędzia podyktował karnego dla drużyny przeciwnej a pewnym egzekutorem okazał się Patryk Kupidura. Minutę później wynik spotkania wyrównał Bartosz Barański. W 10 minucie po błędzie bramkarza Młodych Wilków swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Kupidura. Szybko, bo już minutę później po ładnej akcji wyrównał Mateusz Nowaszczuk. W 16 minucie Adrian Tabaczkiewicz wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Pod koniec pierwszej połowy kolejne bramki zdobyli: Filip Żuber oraz ponownie Tabaczkiewicz. Do przerwy widniał wynik 5:2 dla Młodych Wilków. W przerwie nastąpiła zmiana na bramce w drużynie prowadzonej przez Piotra Paniuka, sam kapitan stanął na bramce, a do pola wskoczył Dawid Ruciński. Była to bardzo dobra decyzja, ponieważ zawodnicy Omonii złapali wiatr w żagle i w ciągu 3 minut zdobyli dwa kontaktowe gole zdobyte przez: Karola Pudzika oraz Rucińskiego. W 31 minucie po bardzo ładnie rozegranym rzucie wolnym gola na na 5:5 zdobył ponownie Ruciński.  W 36 minucie tego niesamowitego spotkania drużynę Omonii na prowadzenie wyprowadził Mateusz Wrzesiński. Drużyna Filipa Żubera ruszyła, tak jak tydzień temu, do ataków w końcówce spotkania i udało im się zdobyć bramkę na wagę remisu w ostatniej minucie, a strzelcem po ładnym uderzeniu głową został  Mateusz Nowaszczuk. Po pełnym emocji meczu, spotkanie zakończyło się remisem 6:6.

W ostatnim spotkaniu tej kolejki Policja Koszalin podejmowała Chłopaków z Łapanki. W drużynie Policji nie mógł zagrać z powodu kontuzji, kapitan Paweł Śleziak, lecz bardzo dobrze dyrygował poczynaniami swoich podopiecznych z ławki. W pierwszych minutach było bardzo dużo walki na boisku, czego efektem były żółte kartki pokazane przez sędziego Matusza Myziaka. Wynik spotkania dopiero w 14 minucie otworzył Jakub Freidenberg. Minutę przed końcem pierwszej połowie wyrównał doświadczony Dariusz Radziwon po ładnym strzale głową. Na początku drugiej połowy obydwie drużyny walczyły o zwycięstwo w każdej akcji. W 35 minucie spotkania swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył niezawodny Radziwon, również po strzale głową. Zawodnicy Wojciecha Majewskiego bardzo dobrze grali w tym meczu i starali się zdobyć bramkę wyrównującą, lecz w drużynie Pawła Śleziaka znakomicie grała dobrze ustawiona obrona oraz obydwaj bramkarze. W ostatniej akcji meczu kapitalnym uderzeniem  z połowy boiska popisał się Krzysztof Domaros i umieścił piłkę w bramce przeciwników. Ostatecznie Policja wygrała to spotkanie 3:1 i wskoczyła na drugie miejsce w tabeli koszalińskiej Extraligi.

Spotkanie Atom Webski Sklep – Sztorm Chłopy, które zostało przełożone w tej kolejce, zostanie rozegrane prawdopodnie 18 listopada 2020r.