25 LIS 2020

Ważne zwycięstwa Ergoliftu oraz Młodych Wilków w zaległych spotkaniach!

Dwa zaległe mecze zostały rozegrane we wtorek 24 listopada 2020r.

W pierwszym spotkaniu Ergolift podejmował INVENĘ. Wynik spotkania w 4 minucie otworzył Michał Purgał. Dwie minuty później bramkę na 2:0 zdobył Jakub Karpiński. W kolejnych minutach zawodnicy Pawła Łacko kompletnie zdominowali grę, a bramki w pierwszej połowie zdobywali:  Purgał (dwie), Dawid Wasilewski oraz Michał Kmieć. Do przerwy widniał wynik 6:0 dla Ergoliftu. Po przerwie kolejną bramkę zdobył Karpiński. W 27 oraz 29 minucie po wspaniałych akcjach drużynowych dwie kolejne bramki zdobył Wasilewski. W 35 minucie Sylwester Barczuk zdobył pierwszego gola dla INVENY, a w ostatniej minucie zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu po zamieszaniu podbramkowym. W końcówce spotkania kolejne gole zdobyli: Purgał oraz Krzysztof Petrycki. Na wyróżnienie w tym spotkaniu zasłużyli: Purgał, który zdobył 4 bramki oraz Karpiński, który strzelił 2 gole oraz zaliczył 2 asysty. Drużyna Ergoliftu w tym spotkaniu potwierdziła, że w rundzie rewanżowej będzie liczyła się w walce o zwycięstwo w koszalińskiej Extralidze. Ostatecznie pokonali rywali 11:2.

W drugim meczu tego dnia zmierzyły się Policja Koszalin z Młodymi Wilkami. Obydwie drużyny przystąpiły do tego spotkania z dużymi brakami kadrowymi. Od początku spotkania niewielką przewagę osiągnęła drużyna prowadzona przez Filipa Żubera. Jednak mimo wielu sytuacji nie udało im się zdobyć bramki, ponieważ wspaniale bronił Dariusz Wysocki. Wynik spotkania w 9 minucie otworzył Rafał Tytoń, a dwie minuty później po ładnym uderzeniu z daleka wyrównał Przemysław Saliwon. W 15 minucie Łukasz Świecki zdobył bramkę na 2:1 dla Policji. W drugiej części spotkania Młode Wilki wzięły się do odrabiania strat, czego efektem był wyrównujący gol zdobyty przez Saliwona. W 24 minucie po ładnej akcji zespołowej, Tomasz Główczyński ponownie wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. W 25 minucie Patryk Cygan wyrównał wynik spotkania na 3:3, a dwie minuty później po ładnej indywidualnej akcji zdobył kolejnego gola. W 29 minucie bramkę na 5:3 zdobył Adrian Tabaczkiewicz. W 33 minucie po ładnym uderzeniu z daleka kontaktowego gola strzelił Mateusz Chudyba. Końcówka spotkania należała jednak do Młodych Wilków. W 37 minucie po pięknej akcji bramkę zdobył Saliwon, a w ostatniej minucie spotkania wynik ustalił Mateusz Nowaszczuk. Na wyróżenie w tym spotkaniu zasłużyli: Saliwon, który zdobył 3 gole oraz zaliczył 2 asysty oraz znakomicie grający w obronie Emil Luboński oraz Mateusz Bień. Ostatecznie po bardzo emocjonującym spotkaniu Młode Wilki wygrały z Policją 7:4 i awansowały na 4 miejsce w tabeli.