05 GRU 2020

Pewna wygrana Ergoliftu z Policją oraz szczęśliwe zwycięstwo Młodych WIlków z Hako Technology!

W trzecim spotkaniu mocno osłabione personalnie Młode Wilki zmierzyły się z Hako Technology. Już w 1 minucie wynik spotkania otworzył Marcin Zakrzewski. Mimo wielu sytuacji dla drużyny prowadzonej przez Filipa  Żubera, potrafili oni zdobyć tylko jedną bramkę w pierwszej połowie, której autorem był Patryk Cygan.  Na początku drugiej połowy po ładnym uderzeniu z daleka, gola na 2:1 zdobył Bartosz Barański. W 24 minucie po sprytnym uderzeniu z rożnego, wyrównał Dawid Sztorc. W 25 minucie po szybkim kontrataku, piłkę w bramce umieścił ponownie Zakrzewski. Drużyna Młodych Wilków rzuciła się do ataków, kompletnie spychając rywali do obrony. Dopiero w 36 minucie gola wyrównującego zdobył niezawodny Adrian Tabaczkiewicz. W 38 minucie po pięknym indywidualnym rajdzie i minięciu 3 rywali zwycięską bramkę zdobył Mateusz Nowaszczuk, który kolejny raz uratował punkty dla swojej drużyny. Ostatecznie, po bardzo emocjonującym spotkaniu, Młode Wilki pokonały Hako Technology 4:3 i zajęły 4 miejsce po rundzie jesiennej.

W ostatnim meczu tego dnia Ergolift podejmował Policję Koszalin. W 12 minucie wynik spotkania otworzył, niesamowicie grający w tym sezonie Jakub Karpiński. W 18 minucie na 2:0 podwyższył, niezwykle skuteczny w ostatnich kolejkach, Michał Purgał. Na początku drugiej połowy, bramkę kontaktową w zamieszaniu podbramkowym zdobył Mateusz Chudyba. W 29 minucie swoją drugą bramkę w tym spotkaniu strzelił Karpiński, a minutę później, zdobył już swojego 22 gola w tym sezonie, grając przez całą rundę na obronie! Wynik spotkania w 33 minucie po ładnym uderzeniu z daleka zdobył Michał Kmieć. Drużyna Policji w tym meczu była bardzo osłabiona kadrowo. Końcowy wynik w tym spotkaniu to 5:1 dla Ergoliftu, który kolejny raz pokazał, że jest niezwykle mocny w tym sezonie. Tym bardziej zasługuje na wielkie słowa uznania, ponieważ drużyna przez prawie całą rundę jesienną, musiała sobie radzić bez swojego lidera i kapitana drużyny Pawła Łacko, który jest kontuzjowany i na tą chwilę niewiadomo czy wróci do gry na wiosnę. Mamy jednak nadzieję, że uda się jemu i trzymamy za niego kciuki.   Ergolift po tym spotkaniu wskoczył na pozycję lidera z dorobkiem 20 punktów w 9 spotkaniach. Za nim na drugim miejscu plasuje się Sztorm z 19 punktami w 7 meczach, a na 3 miejscu znajduje się Atom Webski Sklep z 18 punktami w 8 meczach. Niewielkie różnice punktowe pokazują, że koszalińska Extraliga będzie niezwykle wyrównana i emocjonująca w rundzie rewanżowej, tak jak to było w tej rundzie, z czego niezwykle się cieszymy.

Spotkanie Sztorm Chłopy - INVENA z tej kolejki zostało przełożone na 10 maja 2021r.