24 MAJ 2021

Ważne wygrane Hako, Atomu Webski Sklep oraz Sztormu Chłopy!

11 maja 2021r. została rozegrana 13 kolejka koszalińskiej Extraligi.

W pierwszym meczu tego dnia Hako Technology zmierzyło się z Paragrafem Koszalin. Obydwie drużyny przystąpiły do tego meczu w osłabionych składach. Wynik spotkania w 10 minucie otworzył Łukasz Wieczorek, a 6 minut później po sprytnym strzale wyrównał Wojciech Janus. W końcówce pierwszej połowy Krzysztof Rywak wyprowadził drużynę Paragrafu na prowadzenie. Na początku drugiej części gry Hako wzięła się do odrabiania strat, czego efektem były bramki zdobyte przez: Dawida Sztorca oraz Marcina Zakrzewskiego. 27 minucie bramkę wyrównującą po pięknym uderzeniu zdobył ponownie Janus. W 35 minucie kapitan Hako, Grzegorz Gamrat strzelił bramkę na 4:3, a w przedostaniej minucie meczu ponownie na listę strzelców wpisał się Sztorc. Ostatecznie Hako wygrało to spotkanie 5:3 i wyprzedziło drużynę Paragrafu w tabeli.

W drugim spotkaniu czekał nas hit tej kolejki, w którym Ergolift podejmował Atom Webski Sklep. Był to bardzo ważny w kontekście walki o zwycięstwo w koszalińskiej Extralidze. Mecz od początku stał na bardzo wysokim poziomie, a wynik spotkania w 10 minucie po ładnym uderzeniu otworzył niezawodny Tomasz Kamiński. W 19 minucie po pięknej akcji drużynowej wyrównał Szymon Mateblowski. Pomimo dużej ilości sytuacji w pierwszej połowie wynik już nie uległ zmianie i do przerwy widniał remis 1:1. W 27 minucie po cudownym uderzeniu spoza pola karnego Pawła Łacko, jego drużyna wyszła na prowadzenie. W bramce Ergoliftu bardzo dobrze bronił  Mateusz Karaszewski. W 35 minucie ponownie Łacko po sprytnym strzale w długi rok podwyższył wynik na 3:1. W przedostatniej minucie spotkania Damian Szaniawski wykończył bardzo ładną akcję całej drużyny i ustalił wynik meczu na 4:1. Było to pierwsze zwycięstwo Ergoliftu nad Atomem w koszalińskiej Extralidze. Dzięki niemu zostali oni aktualnymi liderami tabeli.

W ostatnim meczu tej kolejki Sztorm Chłopy zmierzył się Chłopakami z Łapanki. W 4 minucie wynik otworzył Marcin Kordek, a w 7 minucie na 2:0 podwyższył Adrian Winkowski. Minutę później bramkę kontaktową zdobył Tomasz Feliński. Za chwilę bramkę na 3:1 zdobył ponownie Kordek. W 12 minucie Michał Koziarski sprytnym strzałem ustalił wynik pierwszej połowy na 3:2 dla drużyny prowadzonej przez Wojciecha Majewskiego. W 22 minucie wyrównał Dariusz Wawrzkiewicz, a minutę później drużyna Chłopaków z Łapanki znowu prowadziła w tym meczu, a bramkę zdobył Winkowski. w 24 minucie Feliński sprytnym strzałem między nogami bramkarza wyrównał wynik spotkania na 4:4. Od tego czasu inicjatywę przejęli zawodnicy Jakuba Ślusarza, czego efektem były bramki zdobyte przez: Wawrzkiewicza (2 gole) oraz Felińskiego. W 32 minucie premierową bramkę dla Chłopaków z Łapanki strzelił Maciej Antonowicz. Obydwie drużyny stworzyły w tym spotkaniu niezwykle ciekawe widowisko. Ostatecznie drużyna Sztormu wygrała ten mecz 7:5.

Spotkanie Młodych Wilków z INVENĄ zostało przełożone na 22 czerwca 2021r.