25 MAJ 2021

Wygrane Atomu, Ergoliftu oraz Młodych Wilków w 14 kolejce!

18 maja 2021r. została rozegrana 14 kolejka koszalińskiej Extraligi.

W pierwszym spotkaniu tego dnia czekał nas hit tej kolejki, w którym Sztorm Chłopy podejmował Atom Webski Sklep.  W 3 minucie wynik meczu otworzył  Wojciech Lewandowski po sprytnym uderzeniu obok bramkarza Sztormu. W 7 minucie Seweryn Fijołek wyrównał po ładnym uderzeniu z daleka na 1:1. W 12 minucie ponownie Lewandowski wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie, a 3 minuty poźniej wyrównał bardzo dobrze grający w tym sezonie Tomasz Feliński. Na początku drugiej części spotkania, po bardzo sprytnym strzale, bramkę na 3:2 zdobył Tomasz Kamiński, a już minutę później wyrównał Leszek Pazdur. Od tego czasu przewagę w tym spotkaniu osiągnęli zawodnicy Filipa Filusa, czego efektem były bramki zdobyte przez: Mateusza Saletrę oraz Sebastiana Wrońskiego. W drużynie Atomu na wyrożnienie zasłużył bardzo dobrze broniacu w tym meczu Michał Szczepankowski. W 37 minucie kontaktowego gola zdobył Feliński. W ostatnich minutach spotkania niezwykle skuteczny Kamiński zdobył swojego 2 i 3 gola w tym meczu ustalając wynik na 7:4. Dzięki temu niezwykle ważnemu zwycięstwu, drużyna Atomu ma jeszcze szansę na zwycięstwo w tym sezonie koszalińskiej Extraligi. Trzeba dodać, że była to dopiero pierwsza porażka drużyny Sztormu w tym sezonie w 13 dotychczas rozegranych spotkaniach.

W drugim meczu tego dnia Ergolift zmierzył się z Paragrafem Koszalin. Obydwie drużyny przystąpiły do tego spotkania w mocno osłabionych składach. Wynik spotkania otworzył Jakub Karpiński, po ładnej akcji całego zespołu. W kolejnych minutach wpisał się na listę strzelców aż 5-krotnie. Kolejne bramki dla dla drużyny prowadzonej przez Pawła Łacko zdobywali: Szymon Mateblowski oraz Michał Kmieć. W 6 minucie po szybkiej kontrze bramkę dla Paragrafu zdobył niezawodny Łukasz Janota. Na początku drugiej połowy przewaga Ergoliftu była jeszcze większa, czego efektem były bramki zdobyte przez: Kmiecia oraz Karpińskiego, który w drugiej połowie wpisał się na listę strzelców aż 8 razy. W ostatniej minucie rzut karny na bramkę dla zwycięskiej drużyny zamienił bramkarz Mateusz Karaszewski. Na wyróżnienie w tym meczu zasłużyli szczególnie: Kmieć, który zdobył 2 bramki i zaliczył 7 asyst, Łacko (1 gol oraz 6 asyst) oraz Karpiński, który ustanowił indywidualny rekord w historii koszalińskiej Extraligi, zdobywając w tym meczu aż 14 bramek! Ostatecznie Ergolift pokonał Paragraf aż 18:1.

W ostatnim spotkaniu tej kolejki Omonia Pokus podejmowała Młode Wilki. Wynik spotkania strzałem samobójczym otworzył Bartosz Rydzeński. Po kilku minutach sprytnym strzałem gola zdobył Damian Janczyszyn, a chwilę później na 3:0 podwyższył Adam Nader. Drużyna Młodych Wilków otrząsnęła się dopiero po 9 minutach, a po ładnej indywidualnej akcji bramkę zdobył Filip Żuber. W 12 minucie ten sam zawodnik po strzale ,,z czuba” zdobył kontaktowego gola na 3:2 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Na początku drugiej połowy po wspaniałym zagraniu z rzutu rożnego Przemysława Pilichowicza, wynik meczu wyrównał Żuber. W 24 minucie Rydzeński wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. W 27 minucie po ładnej akcji Adriana Tabaczkiewcza kolejną bramkę w tym meczu zdobył Żuber. W 31 minucie Rydzeński popisał się kapitalnym uderzeniem spoza pola karnego i Młode Wilki prowadziły już 6:3. W 35 minucie Nader popisał się ładnym uderzeniem, a minutę później bramkę na 6:5 strzelił Tomasz Hawryluk. Chwilę później odpowiedział kolejnym golem Rydzeński, a w 39 minucie swoją 5 bramkę w tym meczu pewnym strzałem zdobył Żuber. Wynik spotkania ustalił Smieszko. Był to bardzo emocjonujący mecz, w którym było wiele emocji, a ostatecznie drużyna Młodych Wilków pokazała charakter i przegrywając 0:3 na początku meczu, wygrała te spotkanie 8:6 i umocniła się na 4 miejscu w tabeli.

Spotkanie INVENY z Hako Technology zostało przełożone na 8 czerwca 2021r.